Úvod » Novinky » Ročník 2013 / 2014

Brandýský pohár 2014

publikováno 08.06.2014 (aktualizováno 21.06.2014)

V rámci letní přípravy si naše družstvo zajelo na tradiční turnaj, který se koná na konci každé sezóny do Brandýsa nad Labem. Zde se chtělo pokusit poměřit svoje síly s družstvy, která jsou pravidelně na špičce v naší kategorii a také jsme chtěli prověřit naši fyzickou připravenost. Čekalo na nás pět utkání, během tří dnů, po které se turnaj konal.

Všechny zápasy si byly podobné jako vejce vejci. Vždy na začátku jsme hráli a působili ospalým dojmem a dokázali vytvořit někdy situace, nad kterými zůstával rozum stát. Nejhorší na těchto chvílích bylo, že jsme se nedokázali přinutit k aktivní hře a bojovnosti. Někteří hráči se opět schovávali a čekali, že někdo ubrání jejich hráče a že to někdo odběhá a odehraje za ně. Naštěstí jsme se během druhých čtvrtin vždy dokázali probrat a začít hrát podle představ. Zvýšeným tlakem v obraně, jsme získávali hodně míčů a z následných rychlých protiútoků i přesně zakončovali. V těchto chvílích byla naše obrana na dobré úrovni a hráči spolu dobře spolupracovali jak při přistupování, tak při doskakování míče. Tímto způsobem jsme dokázali první čtyři utkání otočit v náš prospěch a vítězství si pak pohlídat. Pouze v posledním zápase se nám nedařilo zabrat a díky velkému množství zbytečných chyb a neproměněných šancí, jsme utkání zaslouženě prohráli. Obsadili jsme tak celkové druhé místo, což je jistě velkým úspěchem družstva. Vzhledem k tomu, že jsme turnaj hráli v rámci letní přípravy, neočekávali jsme žádné velké herní výkony. Přesto však jsme někdy předvedli velmi pěkné akce, dobrou obrannou činnost a jen kdybychom dokázali hrát naplno a soustředěně hned od začátku zápasů, byl by náš výkon ještě lepší. Samozřejmě se také ukázalo několik našich neřestí, ke kterým již tradičně patřilo slabší zakončování nájezdů z pod koše a střelba trestných hodů. Zisk druhého místa však byl naprosto zasloužený a dokázali jsme si, že basketbal hrát umíme a můžeme konkurovat silným týmům.

Výsledky  :

BK Žďár – Sokol Pražský A   =  48:24    / 28:8 /

BK Žďár – Sokol Pražský B   =  50:34    / 18:24 /

BK Žďár – Brandýs n.L.         =  44:20    / 14:16 /

BK Žďár – Plzeň                     =  40:26     / 24:11 /

BK Žďár – Jižní Supi Praha    =  26:51     / 13:30 /

Body celkem : Bílek – 60, Mazourek – 52, Šejvl a Smolík – 21, Moučka – 15,

Novotný – 14, Götz – 13, Krmášek – 6, Klukan – 4, Lacina – 2.

Hráč Petr Mazourek byl vybrán do nejlepší pětky turnaje.

Konečné pořadí turnaje :

1. Jižní Supi Praha